facebook
contact

MEDIA

drukuj
« powrót
2015.12.14

INFOMARE.PL

INFOMARE.PL

PRAKTYKI ZAWODOWE W FIRMIE PARTNER-SHIP

W listopadzie uczniowie klasy 3 TM Technikum Morskiego i Politechnicznego w Szczecinie kształcący się w zawodzie technik mechanik uczestniczyli w praktykach zawodowych w szczecińskiej firmie PARTNER-SHIP specjalizującej się w mechanicznej obróbce elementów metalowych. PARTNER-SHIP jest także międzynarodowym dostawcą maszyn, urządzeń oraz części zamiennych dla przemysłu.

Program praktyk obejmował między innymi: szkolenie BHP, zagadnienia montażu, konserwacji i obsługi maszyn do obróbki metalu i plastiku, obróbkę ręczną detali i elementów zgodnie z przekazaną dokumentacją techniczną, konserwację i testowanie urządzeń pomiarowych oraz sporządzanie dokumentacji z przeprowadzanych pomiarów.

Firma umożliwiła praktykantom uczestnictwo w realizacji autentycznych projektów, które są aktualnie prowadzone i które pracownicy kontynuują po zakończeniu praktyk. Takie podejście sprawia, że uczniowie zdobywając doświadczenie uczą się także odpowiedzialności mając świadomość, że prace, które wykonywali na praktykach będą nadal prowadzone przez pracowników.

-Wiele lat temu szkolnictwo zawodowe postawiono na drugim planie, zdecydowanie promując wykształcenie ogólne. Tymczasem przemysł wciąż poszukuje wykwalifikowanej kadry technicznej. Widać to choćby na przykładzie branży stoczniowej, w której przedsiębiorstwa mają kłopoty ze znalezieniem dobrze przygotowanych pracowników. My postanowiliśmy promować kształcenie zawodowe i umożliwić młodym ludziom zdobywanie wiedzy, umiejętności i doświadczenia pod okiem doświadczonych fachowców z naszej firmy. Mamy nadzieję, że część praktykantów w przyszłości być może znajdzie zatrudnienie u nas lub w firmach o podobnym profilu działalności- mówi Krzysztof Ozygała, właściciel firmy PARTNER- SHIP.

Strona korzysta z ciasteczek przeglądarki (tzw. cookies) Dowiedź się więcej Zamknij